Dane techniczne

Doskonałość osiągnięta. Stworzony do sportu Ducati Panigale R wywołuje burzę emocji nie tylko na torze wyścigowym. Jego wizytówka to 162 kg wagi i 205 KM, które bez wahania reagują na każde poruszenie manetki gazu. Lekkie komponenty użyte do budowy tej maszyny, geometria ustawiona specjalnie na tor oraz sportowe zawieszenie zapewniają mu perfekcyjne prowadzenie. Również elektronika ustawiona jest pod kątem maksymalnych osiągów. Z kompletem perfekcyjnych rozwiązań idzie również litowo-jonowy akumulator oraz tytanowy układ wydechowy Akrapovič. Panigale R czeka, aby zabrać Cię wprost na linię mety.

Cechy charakterystyczne:

- 3 tryby jazdy (Race, Sport, Wet)
- Pakiet Bezpieczeństwa Ducati (Bosch cornering ABS + kotrola trakcji DTC)
- Ride by Wire
- Regulowana kontrola hamowania silnikiem (EBC)
- Ducati Wheelie Control
- Quickshifter góra/dół (DQS)
- Kolorowy panel wskaźników TFT z informacją o kącie nachylenia
- Automatyczna kalibracja rozmiaru opon i przełożenia końcowego
- Regulowany amortyzator skrętu Öhlins
- Pomocnicze przełączniki regulacji DTC-DWC-EBC
- Ducati Data Analyser+ GPS (DDA+ GPS) z rejestracją kąta nachylenia
- Najwyższej klasy zawieszenie Öhlins
- Homologowany układ wydechowy Akrapovič z tytanu
- Przedni błotnik z włókna węglowego
- Tytanowe korbowody i zawory
- Akumulator litowo-jonowy

Cena/Euro3: --- --- PLN

Panigale R - Final Edition!!!

to zwieńczenie obecnych prac działu rozwoju Ducati. Połączenie silnika 1299 Superquadro i super lekkiego nadwozia R owocuje wyjątkowym motocyklem w stylu Ducati.

Wraz z 1299 Panigale R Final Edition, Ducati świętuje całą historię dwucylindrowego silnika, który zrodził się w Bolonii, a wywarł tak wielki wpływ na Mistrzostwa Świata Superbike. Począwszy od 1988 roku i zwycięstwa Marco Lucchinelli na Ducati 851, w pierwszym wyścigu World Superbike, poprzez spektakularne wygrane Chaza Daviesa i Marco Melandri na Panigale R, wyścigowa historia Ducati to legendarne nazwiska, kultowe modele motocykli i wygrane.

1299 Panigale R Final Edition to bez wątpienia kolekcjonerski kąsek. Numerowana, nielimitowana seria motocykla, który jest idealnym połączeniem szczytu osiągnięć inżynierów Ducati, zarówno jeżeli mowa o silniku, jak i wyścigowym nadwoziu.

209 mocy to wizytówka 1299 Final Edition, podobnie jak znane z torów wyścigowych nadwozie w Panigale w wersji R. To połączenie daje w efekcie motocykl ważący 168 kg, a to z kolei przynosi rezultat 1,24 KM na każdy kilogram. Nad okiełznaniem tego potencjału czuwa elektronika sprawdzona na torach wyścigowych, dzięki temu motocykl zachowuje idealny balans pomiędzy silnikiem i zawieszeniem, przez cały czas i w każdych warunkach.

1299 Panigale R Final Edition wyróżnia się także wyglądem. Klasyczne malowanie Tricolore, od zawsze zarezerwowane było dla wyjątkowych maszyn z Borgo Panigale, czerwone kute kola, czy tytanowy wydech Acrapovic dodają tylko ostatecznego sznytu do całego obrazu.

Cena/Euro4: 179 000 PLN